Grzegorz Kosmala – kandydat biegusiem.pl na Sportowca Roku

1Moja przygoda z bieganiem trwa dokładnie od 4 stycznia 2005r., kiedy to znudzony i lekko otyły Kosmaty postanowił „oddać” zbędny balast i przy okazji rzucić palenie. Przez pierwsze półtora roku było to bieganie po około 5 km pięć razy w tygodniu – waga spadła a o papierochach zapomniałem. Na początku 2007 w głowie zrodził się pomysł by spróbować sił w maratonie. Skonkretyzowałem trening i zgodnie z sugestiami Pana Jurka Skarżyńskiego intensywnie trenowałem. Debiut maratoński nastąpił dokładnie w moje 32. urodziny (lepszego prezentu sobie nie wyobrażam) podczas XXIX Flora Maratonu Warszawskiego. Czas debiutu bardzo mnie podbudował i zakasałem rękawy by jeszcze coś z 3:44:05 „urwać”. Po solidnie przetrenowanej zimie postanowiłem skontrolować przygotowania i wystartowałem w 3 Carefour Półmaratonie Warszawskim. Czas był obiecujący, więc nie „ma lipy” powiedziałem sobie i dalej trenowałem. Miejsce bicia życiówki obrałem sobie w Krakowie, podczas VII Cracovia Maraton. Poszło rewelacyjnie, gdyż uzyskany czas, jak się później okazało, będzie nie do poprawienia przez ładne lata. Sam start wspominam bardzo miło, gdyż dopingowała mnie cała rodzina. Mimo gęstej mżawki, widoki rekompensowały niesprzyjającą do… zwiedzania, ale nie do biegania pogodę. Biegło się rewelacyjnie w towarzystwie dwóch kumpli poznanych na trasie (vide foto), którym omen nomen pod koniec uciekłem. Po zregenerowaniu sił, po trzech tygodniach wystartowałem w Mazowieckiej Piętnastce, gdzie ustanowiłem kolejną życiówkę, nie do pokonania aż do chwili obecnej. Dobrze pamiętam skwar ale atmosfera na trasie była rewelacyjna. Tuż przed wakacjami 2008r. wystartowałem w III Visegrad Maraton. Czas nie był najważniejszy ale znajomi, górska trasa i piękne widoki pozostaną na długo w mojej pamięci. Cały maraton pokonałem w towarzystwie dobrego kolegi Roberta vel Treborusa, z którym miałem przyjemność na granicy wypić wyśmienite piwo Złoty Bażant. Był to jedyna maraton, podczas którego miałem okazję zasiąść pod parasolką, pozdrawiać innych biegaczy i kontemplować smak wyśmienitego słowackiego złocistego.
Chcąc podsumować swoje biegowe dokonania, pozostaje mi podkreślić, że rok 2008 był dla mnie szczególny, bo wtedy ustanowiłem swoje życiówki na poszczególnych dystansach. Do chwili obecnej przebiegłem czternaście maratonów, wiele połówek, dyszek itp. Moim biegowym marzeniem, jest poprawienie rekordu życiowego na jakimkolwiek dystansie. Ze względu na długie dojazdy do pracy, obowiązki rodzinne i inne okoliczności będzie to zapewne bardzo trudne, choć nie ustaję w staraniach. Dzięki grupie znajomych z biegusiem.pl, wiem, że moje bieganie ma sens i cieszy bardzo, bo właśnie o to w tym wszystkim chodzi, prawda?

[Not a valid template]

O Grześku Kosmali możecie przeczytać więcej na jego profilu biegusiem.pl.

I jeszcze kilka słów o Grześku Kosmali:

Piotr Romański: Grzesiek? Jednym zadaniem? Ode mnie ma tytuł Profesora Organizacji i Precyzji. Człowiek, który potrafi perfekcyjnie zaplanować sobie czas i dzielić go pomiędzy rozjazdami po całej Polsce, rodziną i treningami. Do tego świetny kompan do biegania i gadania 🙂 I ta niebywała liczba startów w zawodach biegowych.

 

Krzysztof Kubak: O bieganiu wie właściwie wszystko. Tytan pracy. Nie jest urodzonym biegaczem i wszystkie wyniki to efekt ciężkiej pracy. Miałem przyjemność z nim biegać i widać jak czerpie frajdę z tego co robi.
Kamil Rafeld: Grzesiek Kosmala „Kosmaty” to dla mnie wspaniały kolega i bardzo dobry biegacz, który o bieganiu wie bardzo, bardzo dużo i wiedzę tą wykorzystuje do treningu, ale również przekazuje ją mniej doświadczonym kolegom i zawsze służy radą i pomocą. Słuchać jak Grzesiek opowiada o bieganiu to czysta przyjemność. Kosmaty to wielki pasjonata biegania, dla którego radość i przyjemność z biegania są równie ważne jak wyniki sportowe albo nawet ważniejsze. Wielka ambicja i determinacja w dążeniu do celu oraz optymizm i poczucie humoru to według mnie główne atuty Grześka.

 

Lista dotychczasowych startów w zawodach biegowych Grześka Kosmali

Nie można odnaleźć strony

Logo Google

Żądany plik nie istnieje.

Sprawdź, czy URL jest poprawny i czy plik istnieje.

Dysk Google – zrobisz wszystko w jednym miejscu

Aplikacje Dysku Google ułatwiają tworzenie, przechowywanie i udostępnianie różnego rodzaju dokumentów, w tym arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji.

Dowiedz się więcej na drive.google.com/start/apps.

Jedna myśl nt. „Grzegorz Kosmala – kandydat biegusiem.pl na Sportowca Roku

  1. krzysiek

    o bieganiu wie wlasciwie wszystko.tytan pracy.nie jest urodzonym biegaczem i wszystkie wyniki to efekt ciezkiej pracy.mialem przyjemnosc z nim biegac i widac jak czerpie frajde z tego co robi.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *