Stanisław Kupiec – kandydat biegusiem.pl na Sportowca Roku

1376331_1419293601627460_1779374078_nur.25.05.1967 w Rykach. Do 1993 r. mieszkałem w Leopoldowie, obecnie mieszkam w Dęblinie. Biegam od dwóch lat i bardzo to lubię. Wcześniej grałem w tenisa stołowego i piłkę nożną oraz brałem udział w rowerowych zawodach MTB Skandia Lang Team oraz MTB Merida Mazovia. Do tej pory, gdy nie mam treningu biegowego i jest ładna pogoda wsiadam na rower i wybieram się do lasu pojeździć po leśnych ścieżkach. Rok sportowy 2013 był rokiem dobrym, a nawet bardzo dobrym – przebiegłem 3264km. Startowałem w 17 biegach ulicznych i przełajowych. Niektóre z biegów ukończyłem z dobrym czasem ustalając rekordy, które będzie mi trudno pobić tj: 3,18 minut w Maratonie Warszawskim, 1,29,49 w półmaratonie i 40,57 na 10km. Cztery razy stawałem na podium:

  1. V Bieg Przełajowy w Stężycy I miejsce kat.
  2. X Bieg Orląt Dęblin II miejsce kat. OPEN.
  3. III Bieg w Międzyrzecu Podlaskim I miejsce kat.
  4. XIX Biegu Sylwestrowym w Nałęczowie III miejsce kat.

Moim marzeniem jest złamanie 3:10 w maratonie i 40 min. na 10 kilometrów. Będzie ciężko ale będę dążył do poprawienia tych wyników w najbliższych startach. 1441377_1433939436829543_702183857_n O Stanisławie Kupcu możecie przeczytać więcej na jego profilu biegusiem.pl. A co sądzą o Staśku jego koleżanki i koledzy z ekipy?
 

Rafał Hubczak: Tytan pracy. Systematyka i konsekwencja w treningach godna pozazdroszczenia. Świetny start w Maratonie Warszawskim z czasem poniżej 3:20. Wzór prawdziwego sportowca.

 
 
 
Grzegorz Kosmala: Jest kumplem, który imponuje mi pod wieloma względami. Zacznijmy od strony biegowej. Jego upór i konsekwencja w treningu są godne podziwu i naśladowania. Czasy z poszczególnych zawodów budzą respekt, zwłaszcza jego rekord życiowy w maratonie, który wynosi 3:18:00. Wiem ile czasu, energii i treningu to wymaga. Ten kto nie biega nie będzie tego w stanie zrozumieć. Ponadto, Stasiu to osoba otwarta, pomocna i bardzo życzliwa. Jego poczucie humoru i nastawienie do znajomych zjednuje mu samych przyjaciół. Miałem parokrotnie okazję wystartować z nim we wspólnych zawodach, spotkać się i zwyczajnie pogadać… człowiek dusza. Świetnie, że jego kandydatura pojawiła się w obecnym plebiscycie Twojego Głosu na najlepszego Sportowca 2013 Roku, bo uważam, że jak najbardziej zasłużył na pierwsze miejsce. Stasiu, jesteś dla Mnie wzorem do naśladowania a Twoje osiągnięcia sportowe chylą przed Tobą moją głowę.
 
Krzysztof Kubak: Dzidek hmm… wynik w maratonie mówi sam za siebie. Nikt nie dał mu tego za darmo. Przed dwoma laty nieśmialo zaczynał a teraz jest wzorem do naśladowania. Nie wiem czy ktoś tak dużo biega. Uparcie realizuje plan jaki sobie założył. Jeżeli ktoś z nim biegał to wie, że każdy kilometr trasy pokonuje w takim tempie jakie sobie założył z zegarmistrzowska dokładnością… profesor długich biegów.
 
Adam Banaszek: Jest jedną z tych osób uprawiających sport hobbystycznie, o których można powiedzieć, że są profesjonalistami w każdym calu. Podziwiam go za umiejętność, nie tylko wyznaczania sobie kolejnych celów ale przede wszystkim dążenia do nich i oczywiście za skuteczność w ich osiąganiu. Świetny sportowiec, którego nie przeraża żaden dystans i żadne wyzwanie, a do tego bardzo pozytywna i otwarta na innych postać.
 
Kamil Rafeld: Stasio Kupiec to wielki sportowiec, który poprzez swoje tegoroczne bieganie i całą swoją karierę biegową pokazał że zasługuje na wielkie uznanie, szacunek i podziw. Niezmordowany łowca kilometrów, cieszący się każdym biegiem, emanujący niesamowitym spokojem i opanowaniem oraz imponujący swoimi treningami i startami w zawodach. Wspaniały kolega dla którego bieganie jest bardzo proste buty i strój i bez zbędnego gadania Stasio rusza w bój. Profesor Stasio jest zarówno bardzo szybki jak i niesamowicie wytrzymały, po prostu wzór dla każdego i śmiało mogę to rzec gwiazda naszej grupy biegowej.

 

Lista dotychczasowych startów w zawodach biegowych Stanisława Kupca

Dysk Google – nie znaleziono strony

Żądany plik nie istnieje.

Sprawdź, czy URL jest poprawny i czy plik istnieje.

Dysk Google – zrobisz wszystko w jednym miejscu

Aplikacje Dysku Google ułatwiają tworzenie, przechowywanie i udostępnianie różnego rodzaju dokumentów, w tym arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji.

Dowiedz się więcej na drive.google.com/start/apps.

Jedna myśl nt. „Stanisław Kupiec – kandydat biegusiem.pl na Sportowca Roku

  1. krzysiek

    ,dzidek’ hmm…wynik w maratonie mowi sam za siebie.nikt nie dal mu tego za darmo.przed dwoma laty niesmialo zaczynal a teraz jest wzorem do nasladowania.nie wiem czy ktos tak duzo biega . uparcie realizuje plan jaki sobie zalozyl.jezeli ktos z nim biegal to wie ze kazdy kilometr trasy pokonuje w takim tempie jakie sobie zalozyl z zegarmistrzowska dokladnoscia…profesor dlugich biegow

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *