2012-11-18 – Druga dycha do maratonu

18 listopada 2012 roku – tego dnia ekipa biegusiem.pl pojawiła się na Drugiej Dyszce w Lublinie – drugiej odsłonie cyklu biegów „Cztery Dychy” do Maratonu. Na starcie prawie 600 biegaczy, a wśród nich 12 przedstawicieli biegusiem.pl. Nasza frekwencja mogłaby być jeszcze większa, ale kilka osób zarejestrowanych na bieg 10km z różnych przyczyn nie mogło pojawić się w Lublinie.
Pierwsza „Dycha” z 9 września była bardzo udana (reprezentowaliśmy biegusiem.pl razem z Kosmatym), stąd ogromne zainteresowanie drugą częścią cyklu biegów 10-kilometrowych. Pogoda już nie letnia, ale wbrew pozorom bardzo przyjemna dla biegania. Trzeba było tylko ciut cieplej się ubrać i przeprowadzić odpowiednią rozgrzewkę, aby na trasie nie było nieprzyjemnych niespodzianek w postaci dobrze wszystkim znanej kolki lub co gorsza – niepożądanej kontuzji. Z tą rozgrzewką nie było do końca tak jak być powinno, bo z rytmu wytrąciła nas… Pani Joanna Mucha. Konieczne były wspólne zdjęcia, a rozgrzewka została potraktowana troszeczkę „po macoszemu”. Zapewnienia Minister Sportu z pierwszej „dychy” (gdzie Pani Mucha była starterem), że postara się pobiec w następnej odsłonie biegu, nie były słowami rzucanymi na wiatr.
Trasa Drugiej Dychy wiodła tym razem bliżej centrum: start z Al. Zygmuntowskich na prawo w ul. Młyńską, Krochmalną i nawrót w pobliżu osiedla LSM. Następnie w „górę” do Al. Unii Lubelskiej i ponowny nawrót w pobliżu Al. Tysiąclecia z metą na stadionie „Start” Lublin. Dosyć płasko, bez wiatru i w sprzyjającej do biegu temperaturze. Dzięki temu większość biegusiów pobiła swoje „życiówki” na dystansie 10km. Na mecie oczywiście medale – bardzo oryginalne – w kształcie puzzli do złożenia w całość po ukończeniu 4 „dyszek”.
Koniecznie trzeba wspomnieć o bardzo miłym „incydencie” przed biegiem. Nasza spora gromadka jest zauważana nie tylko przez pojedyncze osoby, które nas zwykle pozdrawiają na różnych biegach, ale już także przez media.
TVP Lublin postanowiła zrobić z nami wywiad. Dzielnie reprezentowali nas przed kamerami: Krzysiek Kubak i Roman Kucharski oraz Tomek Łukasiak (cała ekipa biegusiem.pl oczywiście dumnie prezentowała się w tle).
Na koniec losowanie nagród rzeczowych wśród uczestników biegu. Przepowiadaliśmy, że coś „zdobędziemy”. I prawie tak się stało. Kierownik zawodów czyta: „nr 380 – Pani Joanna Draniczarek”. Niestety- Asia nie mogła z nami być w dniu dzisiejszym. Wielka szkoda – może następnym razem.
Wsiadamy do samochodów i wracamy do Ryk by 3 lutego 2013 znów pobiec w 3. odsłonie cyklu „Cztery Dychy do Maratonu”.

Czasy ekipy biegusiem.pl:

 • Andrzej Celejewski – 00:40:49
 • Sławek Charkot- 00:44:05
 • Krzysiek Kubak – 00:44:28
 • Stanisław Kupiec – 00:43:19
 • Marcin Drwal 00:41:40
 • Sebastian Ochalski – 00:36:36
 • Artur Olek – 00:42:45
 • Jacek Pacuszka -00:50:41
 • Kamil Rafeld – 00:56:58
 • Arek Wąsik – 00:36:53
 • Romek Kucharski – 00:52:33
 • Tomek Łukasiak – 00:49:34

Artur Olek „olsen”

7 myśli nt. „2012-11-18 – Druga dycha do maratonu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *