2012-08-19 – Klementowice „Bieg Życia”.

W niedzielę 19 sierpnia do Klementowic pojechało 10 osób. Kiedy dotarliśmy na miejsce i wysypaliśmy sie z naszych aut – wszyscy w jednakowych koszulkach wzbudziło to lekkie przerażenie organizatorów gdyż nie spodziewali sie większych ekip. Co pozwalało im tak mysleć bo nie zgłaszaliśmy się wcześniej. Generalnie robiliśmy dobre wrażenie przed startem. Nawet przez chwilę pomyśleliśmy że Sebastian lub Arek mogą powalczyć o miejsca na podium ale z biegiem czasu pojawiali sie nowi biegacze. Znani nam z różnych biegów i powoli przesuwaluismy sie w naszych oczekiwaniach. Doszliśmy do wniosku, że miejsca w pierwszej dziesiątce będą OK. Na starcie stanęło 60 osób. Po błogosławieństwie lokalnego proboszcza wyruszyliśmy na 6,5-kilometrową pętlę po Klementowicach. Droga wiodła po asfalcie, następnie ubitymi dróżkami w parku, po polach, łakach by na koniec wrócić na asfalt. Trasa bardzo malownicza ale trudna – mnóstwo przewyższeń, zbiegów i zabójcza temperatura. Pierwszy na mecie z biegusi stawił się Sebastian a za nim kolejno Arek, Mateusz (debiut w biegu ulicznym), Krzysiek, Maciek, Tomek, Stacho, Rafał, Paweł i Piotrek. Sebastian zajał 9 miejsce, więc tak jak oczekiwał. W poszczególnych kategoriach wiekowych Sebastian był drugi a Tomek trzeci.

Ku naszemu zaskoczeniu kiedy mieliśmy się rozchodzić wyczytano kategorie na najliczniejszą grupę biegową. Biegusiem.pl – właśnie tak! Byliśmy bardzo zaskoczeni i cieszyliśmy się jak dzieci skacząc i podnosząc zdobyty okazały puchar (można go obejrzeć w Rykach w Red Barze przy ulicy Warszawskiej). Trofeum tym cenniejsze, że zdobyte za najliczniejszą grupę. Nasz trud w popularyzacji formy aktywności fizycznej jaką jest bieganie i zgłaszanie się nowych osób nie poszedł na marne. Byliśmy zagadywani przez chłopaków z Puław, z Radomia i pytani jak my to robimy, że tylu nas jest a oni ganiają od paru ładnych lat a jest ich garstka? To z pewnością dobry duch biegusiem.pl i naprawdę luźna forma grupy – robimy to co lubimy razem ale i każdy po swojemu, dobrze się przy tym bawiąc.

 

Więcej o biegu oraz Klementowicach możecie przeczytać na stronie ZSA (Zespół Szkół Agrobiznesu) oraz na portalu Aktywni.pl. Dodatkowo na stronie TVP w serwisie Kącik Biegacza pojawiła się relacja filmowa z półmaratonu w Krasnymstawie i imprezie w Klementowicach.

A poniżej obszerna galeria zdjęć (Kasia, Ania – dziękujemy! 🙂 ) z biegu w Klementowicach. Jeśli osoby odwiedzające galerię chcą uzyskać zdjęcia w wyższej rozdzielczości to prześlijcie informację mail na adres: piotrek@promanski.info.

Relacja: Krzysiek Kubak
Zdjęcia: Katarzyna Łukasiak i Anna Łukasiak.

2 myśli nt. „2012-08-19 – Klementowice „Bieg Życia”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *