Niepowtarzalna okazja do spotkania z Piotrem Kuryło w Dęblinie

Zdjęcie - strona Piotra Kuryło

Zdjęcie – strona Piotra Kuryło

21 oraz 22 marca 2014 r. w Dęblinie będziemy mieli okazję do spotkania z wielkim człowiekiem – Piotrem Kuryło. O Piotrze można mówić dużo, dobrze i długo. A nazwanie go maratończykiem i ultramaratończykiem jest mocno uproszczonym określeniem jego osoby oraz jego dokonań, o których powiemy za chwilę.

Piotr ma na swoim koncie wiele sukcesów i wyczynów biegowych, na których nie poprzestaje. Tym razem ma do pokonania ponad 2000 kilometrów biegiem(!), ciągnąc za sobą wózek z niezbędnymi rzeczami. Biegnie do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II (27 kwietnia). Wystartuje z Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej (koło Augustowa). Planuje dobiec do celu kilka dni przed kanonizacją. W swoich zmaganiach biegowych zawita również do Dęblina (będzie biegł z miejscowości Borki). 21 marca (piątek) wieczorem będzie Gościem Parafii św. Piusa V (ul. 1 Maja 31). Z kolei w sobotę 22 marca zaraz po mszy św. (początek mszy o 7.00) i śniadaniu Piotr Kuryło rusza w kierunku Puław i Opola Lubelskiego (start spod kościoła w Dęblinie około godz. 8.00 – 8.30).

Mamy dla Was zaproszenie – będzie to niepowtarzalna okazja by w sobotni poranek spotkać się z Piotrem i choć przez chwilę potowarzyszyć mu w biegu. Ekipa biegusiem.pl będzie także obecna. Na mszę oraz spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy lubią biegać i doceniają takie inicjatywy i poświęcenie. Tempo biegu będzie dość spokojnie (szacujemy około 6:40-7:30 min/km) – pamiętajcie, że Piotr ciągnie wózek.

Plan biegu Piotra w Polsce wygląda następująco:

 • 15 marca Dąbrowa Białostocka
 • 16 marca Czarna Białostocka
 • 17 marca Zabłudów
 • 18 marca Dziatkowice
 • 19 marca Łosice
 • 20 marca Borki
 • 21 marca Dęblin – z miejscowości Borki, 21 marca Piotr będzie biegł prawdopodobnie drogą DK48 (tzw. kocką 😉 ). Jeśli ustalimy więcej szczegółów przekażemy info na biegusiem.pl
 • 22 marca Opole Lubelskie
 • 23 marca Józefów nad Wisłą
 • 24 marca Koprzywnica
 • 25 marca Radomyśl Wielki
 • 26 marca Wojnicz
 • 27 marca Nowy Sącz
 • 28 marca Stary Sącz
 • 31 marca na Słowację

piotr_kuryloPiotr Kuryło (ur. 24 lipca 1972 w Prusce Wielkiej) – polski maratończyk i ultramaratończyk. Laureat Kolosa 2011 za „wyczyn roku” – przebiegnięcie wokół kuli ziemskiej (przez Europę, Stany Zjednoczone, Rosję, łącznie ok. 20 tys. km). Dwukrotnie uczestniczył w Spartathlonie (ultramaratonie na dystansie 246 km, z Aten do Sparty), w 2007 zajął 2 miejsce pokonując trasę w czasie 24:29:41 i przegrywając tylko ze Scottem Jurkiem.

Przebiegł Polskę ze wschodu na zachód (z Terespola do Frankfurtu nad Odrą, start 1 stycznia 2007), oraz z północy na południe (z Jastrzębiej Góry do Zakopanego). Samotnie przebiegł w 42 dni (start 28 lipca 2007) z Augustowa do Grecji przez Polskę, Czechy, Węgry i Serbię (ponad 4000 km).

W czerwcu 2007 roku w Krakowie uczestniczył w I Mistrzostwach Polski w Biegu 24-godzinnym, w czasie których pokonał 196 km i 415 m, zajmując 7. miejsce.

W 2008 roku w ciągu 53 dni przebiegł, „ciągnąc za sobą mieszkalny wózek”, z Fatimy w Portugalii (start 15 marca) przez Lourdes i Częstochowę do Studzienicznej w Polsce.

„Bieg dla pokoju”, obiegnięcie kuli ziemskiej, rozpoczął 7 sierpnia 2010 roku z Augustowa i ukończył 6 sierpnia 2011 na Rynku w Augustowie. Biegł samotnie bez wsparcia w Europie ciągnąc za sobą specjalny wózek z ekwipunkiem i kajakiem. Utracił go wraz z całym ładunkiem w czasie przeprawy przez rzekę Tag w Portugalii, niedaleko Lizbony. Następnie z Lizbony przeleciał do Nowego Jorku, skąd dzięki wsparciu przedstawicieli Kongresu Polonii Amerykańskiej (zwłaszcza Polish American Sports Association) ruszył dalej z nowym wózkiem i ekwipunkiem. Biegł przez 13 stanów, m.in. New Jersey, Pensylwanię, Zachodnią Wirginię, Ohio, Indianę, Illinois, Oklahomę, Nowy Meksyk, Arizonę do Kalifornii. 5 lutego 2011 r. przebiegając przez Golden Gate Bridge w San Francisco, zakończył amerykański etap podróży. Następnie odwiedził Chicago, a 19 lutego był gościem gali turnieju golfowo-tenisowego „POLONIA OPEN 2011” w Palm Beach na Florydzie, a następnie spotykał się z Polonią w Nowym Jorku, gdzie był m.in. gościem honorowym II Balu Sportu zorganizowanego 5 marca 2011 roku przez Polish American Sports Association w Brooklynie.

Ze Stanów Zjednoczonych przeleciał do Pekinu, a następnie do Władywostoku, skąd wyruszył w dalszy bieg 28 marca 2011 r. Przez Rosję przebiegł w 120 dni, po drodze odwiedzając Kazachstan. Ok. 20 lipca 2011 zaczął ostatni etap z Moskwy do Augustowa. Porównywany był do Forresta Gumpa.

Swoją podróż Kuryło opisał w książce „Ostatni Maraton„, wydanej w 2012 roku.
Źródło biografii: Wikipedia.

Strona domowa Piotra Kuryło: http://piotrkurylo.com
Profil na Facebooku: Piotr Kuryło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *